Ücretsiz Okul , E-Devlet Platformu.. BTK Akademi

E-Devlet ücretsiz bir okuldur. Birbirinden farklı alanlarda sertifikalı eğitimler verilmektedir.

Kariyer planlamanızı yaparken burada verilen eğitimlere muhakkak bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

 

Eğitimlere nasıl ulaşabilirsiniz?

Tek yapmanız gereken E-Devlet’e BTK Akademi yazıp uygulamaya girmek veya  btkakademi.gov.tr adresine gidip E-Devlet ile giriş yapmak. 

BTK Akademi Nedir ?

BTK Akademi bilgi teknolojileri alanında hem ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanması hem de orta ve uzun vadede  Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında bilim ve teknolojide arzu edilen atılım hamlesinin sağlanabilmesi için ihtiyaçlara uygun ve güncel eğitim yöntemleri ile hizmet vererek sektörel ve kurumsal bir akademi olma hedefiyle çalışmalarını hızlandırma ve güçlendirme yoluna gitmektedir. BTK Akademi 2020 yılı şubat ayında faaliyetine başlamıştır.

Gelin bu eğitimlere birlikte göz atalım.

 • Yazılım, donanım ve bilişim dünyasına ait temel kavramların öğretilmesi.
 • Kursiyerlerin ilerleyen dersler boyunca yazılım yeteneklerini geliştirmesi hedeflenir.
 • Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan yazılım dilleri konusunda fikir sahibi olması sağlanır.

Bu eğitimin amacı, öğrenenlerin A1 – Temel seviyede genel İngilizce öğrenmelerini ve öğrendikleri İngilizce cümle yapıları ile teknik kelimeler sayesinde bilgi teknolojileri terminolojisine hakim olmalarını sağlamaktır.

A1 ile başlayan eğitim ,C2 seviyesine kadar devam etmektedir.

Python yüksek seviyeli bir programlama dilidir.

 • Yazılım, donanım ve bilisim dünyasına ait temel kavramların ögretilmesi.
 • Kursiyerlerin ilerleyen dersler boyunca yazılım yeteneklerini gelistirmesi hedeflenir.
 • Oldukça yaygın bir sekilde kullanılan yazılım dilleri konusunda fikir sahibi olması saglanır.

12 modülden oluşan Microsoft Excel Eğitiminde, Uygulama ekranın tanıtımından temel hesaplama yöntemlerine, tablolarda sıralama, filtreleme ve alt toplam almaktan koşullu hesaplama yöntemlerine kadar bir çok farklı özelliği göreceksiniz.

C# eğitimi, Microsoft tarafından özel olarak geliştirilmiş olan programlama dili C# konusunda verilen eğitimdir.

 • Programlamaya giriş
 • Veri tipleri
 • Döngüler
 • Kurumsal yazılım mimariler
 • Tasarım desenleri
 • Sektörde kurumsal organizasyonların kullandığı backend yazma tekniklerini profesyonel bir akış açısıyla öğreneceksiniz.

SQL Eğitimi: Veritabanına yazma, okuma, silme ve güncelleme işlemleri esas olmak üzere veriyi manipule etme ve yorumlama amaçlı kullandığımız SQL‘dir. SQL Eğitimi programımızda, SQL Server, Oracle, MySQL ve Access veritabanlarına yönelik SQL öğretilir.

 • Katılımcılara, Microsoft SQL Server üzerinde SQL dilini aktarmak ve uygulamalar aracılığı ile SQL becerilerinin gelişmesini sağlamaktır.

Yeterli derecede C# bilgisine sahip olanların Unity programını öğrenerek dijital oyun geliştirmeye başlamaları için ihtiyaç duydukları temel ve orta düzey bilgileri edinmeleri, ezber ile değil işin mantığını kavrayarak kendi yöntemleri ile oyunlar geliştirmeleri temel amaçtır.

 • Eğitimimiz boyunca 2d platformer oyunu yaparak, yani çok bilinen mario gibi bir oyunun sistemlerini kullanarak Unity ile tanışıp temel özelliklerini öğreneceğiz.
 • Eğitim Başlangıç seviyesinde öğrenilmesi gereken konuların tamamına yakınını uygulayarak işlemekte ve video düzenleme imkanları kullanılarak en sade şekilde sunulmaktadır.

Bu dersin amacı sıfırdan başlayan öğrencilerin eksiksiz bir şekilde Android ve Kotlin temellerini öğrenerek mobil uygulama yazabilecek seviyeye taşınmasıdır.

Bu eğitimin amacı, genel network tarihçesi hakkında bilgi vermek, network bileşenleri ve topolojilerini anlatmak, TCP/IP protokolü, OSI katmanları, IP/Ethernet ve çeşitli network protokolleri hakkında bilgi sağlamaktır.

Yeni bilgilendirmeler ile sizlerle olmaya devam edeceğiz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim ,

Mahmut SAKA

05.02.2023

No Comments

Post A Comment